Spotkajmy się w Ranczo Zagata

26 marca 2024

Kiedy przyjechaliśmy do Ranczo Zagata po raz pierwszy w lipcu od razu wiedzieliśmy, że będziemy gościć w tym cudownym miejscu bardzo często. Latem to istny raj dla wszystkich dzieci – namiastka polskiej wsi i kolorowe miejsce, gdzie zabawom nie ma końca. Na spragnionych odpoczynku rodziców czeka kawa, hamaki zawieszone na drzewach i leżaki nad stawem. Sąsiedztwo pól i lasów tworzy krajobraz, za którym my, mieszkańcy miast i bloków tęsknimy, choć zdajemy sobie z tego sprawę dopiero jak wygodnie ułożymy się w leżaku i spojrzymy w dal.

 

Minizoo i inne atrakcje

Jako miłośnicy zwierząt z wielką przyjemnością odwiedzamy miejsca, w których są one wspaniale traktowane i można z nimi obcować. Wśród wszechobecnego trendu na terapie z udziałem zwierząt uważamy, że każde obcowanie z nimi działa na dzieci, ale i dorosłych uspokajająco, rozweselająco, łagodzi stres. W Ranczo nie tylko można spacerować po Minizoo do woli obserwując różne gatunki zwierząt, część można pogłaskać a znaczną większość nakarmić marchwią prosto z dłoni. Różnorodność gatunków sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wielbiciele ptaków mogą obserwować gęsi, kury, kaczki a także unikalne białe i cudowne niebieskie pawie. Dzieci uwielbiają głaskać osiołka Stefana, ale spragnione dotyku są również kozy i owieczki, a kucyk wraz  z koniem rżą ochoczo, spoglądając na odwiedzających. Ciekawska krowa Mućka czasem wydaje z siebie przeciągły ryk, a nieopodal stoi krowa, na której można ćwiczyć dojenie i przekonać się, że pozyskiwanie mleka to trudna sprawa.

W Minizoo stoi także naczepa ciężarówki, w której właściciel Ranczo – Marcin trzyma swoje skarby – modele samochodów, ma ich niezliczoną ilość i udostępnia je zwiedzającym do oglądania. Warto tam zajrzeć i przenieść się do poprzedniego wieku, być świadkiem jak ogromne zmiany przeszły w motoryzacji. Jesteśmy pasjonatami w tej dziedzinie i podziwiamy Pana Marcina za uzbieranie tak imponującej kolekcji.

 

Latem Ranczo Zagata jest miejscem...

…w którym cudownie spędzicie cały dzień.

Kąpiel w pianie? Zabawy z chustą? Gry sportowe? 

Co weekend pracownicy Rancza wymyślają coraz to nowe atrakcje dla dzieci. Warsztaty plastyczne, wizyta magika tańce czy gry zespołowe – dla każdego coś miłego. Sami przez kilka pięknych lipcowych dni proponowaliśmy  swoje warsztaty z bezpiecznego obcowania z psami i pojawiło się na nich sporo chętnych. Wszystkie atrakcje odbywają się na świeżym powietrzu, a dzieci mogą biegać do woli po dużym terenie. 

 

W imieniu właściciela Ranczo Zagata i wszystkich pracowników, którzy oddają serce dzieciom, dbają o ich zadowolenie i bezpieczeństwo zapraszamy do odwiedzin.

Ranczo czynne jest od maja do października, a wszystkie informacje o wydarzeniach i atrakcjach, które czekają na dzieci są zawsze na facebookowym fanpage, do którego podaję link TUTAJ.