SEZON ÓSMY Akcji MY NIE GRYZIEMY

17 marca 2020

Mamy ogromną nadzieję, że już niedługo wyruszamy w ósmą już trasę z Akcją MY NIE GRYZIEMY. Nasz fundacyjny samochód przeszedł mały remont, szykujemy też kilka zmian w naczepie. W ósmym sezonie wychodzimy z propozycją szkoleń dla dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych. Przyjedziemy również do każdego Ośrodka Kształcenia Specjalnego, który zgłosi chęć udziału w warsztatach.

Nasz truck na parkingu Szkoły Podstawowej, w oczekiwaniu na pierwszych uczestników zajęć.

Co Proponujemy w ramach Naszego przyjazdu?
Zajęcia edukacyjne, z bezpiecznego obcowania ze zwierzętami i z odpowiedzialnej opieki nad nimi. Zależy nam, żeby każde dziecko, czy to Przedszkolak, czy Uczeń Szkoły potrafił rozpoznawać wszystkie sygnały wysyłane przez psa i potrafił się odpowiednio do nich ustosunkować. Każde dziecko musi znać zasady zachowania się w stosunku do obcego zwierzęcia, które może spotkać na swojej drodze. Nasze zajęcia są skonstruowane tak, by krok po kroku pokazać dziecku jak powinno zareagować w momencie, kiedy spotyka obcego psa na swojej drodze.
Jako właściciele i miłośnicy zwierząt dbamy o to, żeby nasze zajęcia wzbogacać również o wiadomości na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzęciem, prawidłowe żywienie i zaspokajanie wszystkich potrzeb. Dzieci ze Szkoły Podstawowej mają okazję nauczyć się u Nas podstaw pierwszej pomocy dla zwierząt na fantomie psa oraz wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową w ramach ćwiczeń praktycznych. Dbamy o to, żeby wiedza wyniesiona z naszych zajęć została w umysłach Waszych dzieci na zawsze, dlatego na pamiątkę rozdajemy autorskie egzemplarze książeczek z najważniejszymi informacjami i ćwiczeniami.

W zeszłym roku wprowadziliśmy na naszą naczepę nowość – technologię VR, dzieki której młodzież ze starszych klas Szkoły Podstawowej ma okazję w praktyce sprawdzić nabytą u Nas wiedzę. Ćwiczenia z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci i są zawsze wesołą zabawą.

Okulus Quest – nowy wymiar szkoleń


Spotykamy się na naczepie naszej ciężarówki po zakończeniu pandemii.