Podziękowania

11 lipca 2024

"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły.

Nie mają żadnych skrzydeł, ale ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.” pisał Phil Bosmans w ubiegłym wieku.

Dziś przywołujemy ten cytat z myślą o Tomku i wszystkich, którzy bezinteresownie pomogli w organizacji Ósmego Rajdu Koguta.

A jest to impreza, którą z samej nazwy zna już wielu Polaków. Dlaczego? Bo w żadnym miescu w Polsce nie organizuje się wyjazdu z jednego końca Polski na drugi tak dużą ekipą zabytkowych pojazdów. Ich liczba opiewa na 2500, a są to nie tylko auta, które pamiętamy sprzed dwóch dekad, ale i traktory, motocykle. Po dotarciu na metę wszyscy uczestnicy bawią się i integrują, a robią to w szczytnym celu, gdyż dochód imprezy z roku na rok jest coraz większy i zasila konta coraz większej ilości potrzebujących.

W tym roku Rajd Koguta zakończył zbiórkę z rekordową kwotą 2 948 820,76. Dzięki temu rekordowi Organizator Rajdu Koguta – Tomasz Jurczak przekazał połowę pieniądzy dla 500 chorych dzieci zgłoszonych przez startujące załogi. Oprócz tego 168 Fundacji, Schronisk dla bezdomnych zwierząt,  Domów dziecka i potrzebujące dzieci z Powiatu Oławskiego i Mrągowa otrzymały wsparcie, każdy w równej kwocie 8 064,63 zł. 

W zeszłym roku za podwojoną kwotę otrzymaną z Rajdu Koguta kupiliśmy 20 wyprawek szkolnych dla Potrzebujących dzieci z Gminy i Miasta Jelcz-Lasowice.

W tym roku wydamy je także na szczytny cel – o tym na jaki poinformujemy w niedalekiej przyszłości.

 

 

 

Odwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie...

…wraz z Przyjaciółmi z Ranczo Zagata, a moment ten wykorzystaliśmy, by całym zespołem Fundacji podziękować Panu Tomaszowi za to, że wspiera naszą Fundację już od wielu lat i przekazuje także na nasze działania część pieniędzy ze swojej zbiórki. Zawsze głęboko się zastanawiamy na co je przeznaczyć, tak by pomagały one najbardziej potrzebującym, zwłaszcza dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Zawsze też dokładamy środki z Fundacji, żeby pomoc objęła jak największą ilość dzieci. W zeszłym roku sami zakupiliśmy wyprawki szkolne 21 dzieciom, w każdej znalazły się plecaki, strój gimnastyczny, buty, przybory szkolne i inne rzeczy potrzebne np. strój galowy czy rzeczy potrzebne na basen. 

 

W związku z tym jeszcze raz bardzo dziękujemy za pamięć o Nas. Bardzo cieszymy się, że jesteśmy beneficjentem tej wspaniałej Akcji i możemy z wykorzystaniem tych środków pomagać i działać na rzecz miszkańców naszej Gminy Jelcz-Laskowice. 

Więcej na temat Rajdu Koguta można dowiedzieć się tutaj