Fundację tworzą i wspierają Ludzie, którzy kochają zwierzęta

 

 

Założycielka Fundacji  Ewa Naworol

Z wykształcenia magister inżynier technologii żywienia. Właścicielka firmy zajmującej się dystrybucją karmy dla psów i kotów. Miłośniczka psów, szczególnie dużych, właścicielka owczarka środkowoazjatyckiego. Pomysł założenia Fundacji dojrzewał w jej głowie od lat, podczas obserwacji reakcji innych ludzi, ale i dzieci na widok jej psa. Zrozumiała, że w komunikacji między dziećmi i psami jest jeden podstawowy problem – mowa ciała zwierzęcia jest dla większości dzieci nieczytelna. Jak temu zapobiec? 

Do zorganizowania Akcji Edukacyjnej włączyło się wielu przyjaciół Pani Ewy, dzięki czemu niemal od razu miała ona wymiar ogólnopolski. Weterynarze, pedagodzy, behawioryści i dogoterapeuci chętnie pomogli w opracowaniu programu szkoleń z dostosowaniem ich przebiegu do wieku odbiorców. Po dziś dzień szkolenia wzbogaciły się o wiele nowych elementów. Podstawowym jednak ich celem jest zapoznanie dzieci z zasadami zachowania przy psie, pokazanie sygnałów mowy ciała oraz profilaktyka pogryzień.

 

Prezes Fundacji Dariusz Naworol

Człowiek o wielu zainteresowaniach. Z zamiłowania podróżnik, kolekcjoner zabytkowych samochodów. To jego pomysłem było wykorzystanie naczepy samochodu ciężarowego do celów edukacyjnych. Nie dbając o finanse zakupił amerykańskiego trucka Frightliner, którego odrestaurował i oddał na potrzeby Fundacji.

Skarbnik Fundacji  Magdalena Ziółkowska

Dobra dusza Fundacji, dba o to, żeby na naszą działalność nie zabrakło środków. Intensywnie wspiera pracę Fundacji od strony administracyjnej. Prywatnie jest właścicielką maltańczyka o imieniu Lucky.