TEMATYKA ZAJĘĆ Z PODZIAŁEM NA GRUPY WIEKOWE

PRZEDSZKOLE, KLASY 0 -1

Zajęcia prowadzi certyfikowany dogoterapeuta. Wyświetlona jest bajka w formie pomocy dydaktycznej, gdzie głównym bohaterem jest piesek Kazik. W trakcie dzieci poznają mowę ciała psa, uczą się prawidłowo schować paluszki do pozycji żółwika (ćwiczenia), uczą się prawidłowej pozycji żółwika (ćwiczenia w formie zabawy, poznają podstawowe zasady opieki nad psem, poznanie i przywitanie się z psem. Po zajęciach dzieci otrzymują książeczki edukacyjne i balon.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1-3

Już wiem jak się zająć swoim psem” – czas trwania – godzina lekcyjna (45 min)

Zajęcia prowadzi certyfikowany dogoterapeuta. Wyświetlana jest prezentacja w formie pomocy dydaktycznej. W trakcie dzieci poznają mowę ciała psa, uczą się jak prawidłowo wykonać pozycję żółwika, poznają obowiązki opiekuna zwierząt, poznają zasady odpowiedzialnego opiekuna zwierząt, poznanie i przywitanie się z psem. Po zajęciach dzieci otrzymują książeczki edukacyjne i balony.

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 4-6

  • Mój przyjaciel pies” – czas trwania – godzina lekcyjna (45 min.)

Zajęcia prowadzi certyfikowany dogoterapeuta. Wyświetlana jest prezentacja w formie pomocy dydaktycznej. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa w kontakcie z psem. Zasady zachowania w razie zagrożenia atakiem agresywnego psa, wpływ zachowań człowieka na psa, odpowiedzialna opieka, podstawy pierwszej pomocy dla zwierząt (ćwiczenia na fantomie psa). Poznanie i przywitanie się z psem. Po zajęciach dzieci otrzymują książeczki edukacyjne i gadżety (bransoletki silikonowe lub smycze – decyduje prowadzący).

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 7-8

„Jestem odpowiedzialnym opiekunem psa” – czas trwania – godzina lekcyjna (45 min.)

Zajęcia prowadzi certyfikowany dogoterapeuta. Do zajęć wykorzystany jest film pierwszej pomocy dla zwierząt, nagrany przez lek. wet. Paulinę Lewicką z Przychodni Weterynaryjnej VETKA w Świdnicy, oraz aplikacja szkoleniowa VR (gogle i czujniki ruchu) – wirtualna rzeczywistość.

Młodzież poznaje podstawowe zasady pierwszej pomocy – resuscytacja (ćwiczenia na fantomie psa).

Dlaczego warto adoptować psa i jakie są jego potrzeby? – aplikacja szkoleniowa VR

Bezpieczne zachowanie w razie kontaktu z agresywnym psem – aplikacja VRPoznanie i przywitanie się z psem

Po zajęciach młodzież otrzymuje materiały edukacyjne i gadżety (bransoletki silikonowe lub smycze – decyduje prowadzący).

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Dlaczego pies gryzie i co mogę zrobić by temu zapobiec” – czas trwania – godzina lekcyjna (45 min.)

Zajęcia prowadzi dogoterapeuta.

Do zajęć wykorzystany jest film pierwszej pomocy dla zwierząt, nagrany przez lek. wet. Paulinę Lewicką z Przychodni Weterynaryjnej VETKA w Świdnicy, oraz aplikacja szkoleniowa VR (gogle i czujniki ruchu) – wirtualna rzeczywistość.

Młodzież poznaje podstawowe zasady pierwszej pomocy – resuscytacja (ćwiczenia na fantomie psa).

Dlaczego warto adoptować psa i jakie są jego potrzeby? – aplikacja szkoleniowa V

Bezpieczne zachowanie w razie kontaktu z agresywnym psem – aplikacja VR

Omówienie przypadku pogryzienia z wyciągnięciem wniosku.

Poznanie i przywitanie się z psem.

Po zajęciach młodzież otrzymuje materiały edukacyjne i gadżety (bransoletki silikonowe lub smycze – decyduje prowadzący).

OŚRODKI SZKOLNO-WYCHOWAWCZE

Czas trwania – godzina lekcyjna (45 min.)

Zajęcia prowadzi dogoterapeuta.

Forma zajęć dostosowana do możliwości uczestniczących osób.

Zajęcia ukierunkowane na dogoterapię lub dobór jednego z opracowanych tematów dla szkół podstawowych (j/w) – decyduje prowadzący.

Po zajęciach uczestnicy otrzymują materiały edukacyjne i gadżety (bransoletki silikonowe lub smycze – decyduje prowadzący).

KOSZTY

  • Nieodzownym elementem istnienia i funkcjonowania fundacji są finanse. Fundacja działa głównie dzięki datkom i zbiórkom pieniężnym. Koszty szkoleń wyliczane są indywidualnie dla każdej miejscowości (m. in. w zależności od ilości uczestników szkoleń i odległości prowadzonych szkoleń od siedziby fundacji).
  • Zbiórka przekazanych datków następuje przed przyjazdem i przeprowadzeniem szkoleń (do uzgodnienia).
  • Datki przeznaczone są na: koszty związane z podstawieniem ciężarówki z salą edukacyjno – multimedialną, dojazd wolontariuszy i psa, noclegi prowadzącego i psa, materiały edukacyjne, książeczki, gadżety (w zależności od grupy wiekowej są to: balony, długopisy, smycze lub silikonowe bransoletki).
  • Na życzenie wystawiamy rachunek.

 

DANE TECHNICZNE SAMOCHODU Z NACZEPĄ

  • Długość – 17,5 m
  • Szerokość po rozłożeniu – 5,5 m
  • Waga – 19,5 T
  • Ilość osi – 4
  • Nacisk na oś – 4,75 T
  • Nr rej. Pojazdu – D2 ACANA
  • Nr rej. Naczepy – D3 ACANA
  • Dane dotyczące wjazdu na posesję”
  • Wjazd na wprost: szerokość bramy – 3,50 m
  • Wymagane podłączenie prądu: 230 V

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących akcji „My Nie Gryziemy” lub Fundacji Ewy Naworol, służę pomocą i proszę o kontakt.

Anna Rytwińska

Specjalista ds. Eventów

Fundacja Ewy Naworol

Kontakt: tel. 784 443 255

e-mail: fundacja@ewanaworol.org

APLIKACJA VR