Przepraszam, coś mi się kliknęło

7 lutego 2023

Ostatnio pojawił się w sieci ciekawy trend...

…który postanowiliśmy wykorzystać, przybliżając Wam Osoby, które odwiedzają miejsca zaproszenia, a także jaką spełniają funkcję w pracy w Fundacji, która w marcu będzie działała już 10 rok!

To świetna okazja do przedstawienia Wam Osób, które w tym momencie dbają o to, by Wasze zaproszenia były realizowane na bieżąco, a Wasze dzieci – niezależnie czy własne, czy te przypisane listą w dzienniku mogły poznać zasady, które krzewimy w ramach naszej Ogólnopolskiej Akcji MY NIE GRYZIEMY!

Ponieważ mamy dobre maniery, to na pierwszym miejscu wspomnimy o osobie, której tu na zdjęciu nie ma, ale to Ona jest Założycielką, dobrą duszą i wsparciem Fundacji i to w jej głowie zrodził się pomysł stworzenia Organizacji, która będzie miała na celu, edukację, pomoc zwierzętom, ochronę praw zwierząt a także liczne działania charytatywne.

 

Pani Ewa...

….miłośniczka psów, a prywatnie właścicielka Owczarka Środkowoazjatyckiego o imieniu Iwan i Maltańczyka o imieniu Bella.

Pomysł założenia Fundacji dojrzewał w jej głowie od lat, podczas obserwacji reakcji obcych ludzi i dzieci na widok jej psa. Zrozumiała, że w komunikacji między dziećmi i psami jest jeden podstawowy problem – mowa ciała zwierzęcia jest dla większości dzieci nieczytelna. Trzeba coś zrobić, by temu zapobiegać.

Do zorganizowania Akcji Edukacyjnej włączyło się wielu przyjaciół Pani Ewy, dzięki czemu niemal od razu miała ona wymiar ogólnopolski. Weterynarze, pedagodzy, behawioryści i dogoterapeuci chętnie pomogli w opracowaniu programu szkoleń z dostosowaniem ich przebiegu do wieku odbiorców. Po dziś dzień szkolenia wzbogaciły się o wiele nowych elementów. Podstawowym jednak ich celem jest zapoznanie dzieci z zasadami zachowania przy psie, pokazanie sygnałów mowy ciała oraz profilaktyka pogryzień.

 

 

Ania – fundacyjna dogoterapeutka, z wykształcenia pedagog specjalny, prywatnie właścicielka dwóch psów rasy beagle, po wielu doświadczeniach pracy z dziećmi dziś spełnia swoje marzenia nie tylko o pracy pozwalającej jej obcować z dziećmi i psami, ale też o podróżach. Z przyjemnością dzieli się z dziećmi i dorosłymi swoją wiedzą na temat czworonożnych pupili i z wielką chęcią spotka się z Podopiecznymi w Placówkach, które zgłosicie. Uważa, że pomaganie innym to nasz społeczny obowiązek, dlatego z dużym zaangażowaniem wspiera lokalne inicjatywy, organizuje Akcje zbiórkowe i stara się dostrzegać potrzebujących wokół.